Glynn Brothers Chemicals Prague, spol. s.r.o.

Detaily produktu

Blend-a-dent

Upevňující krém Extra Stark 47g
Upevňující krém Extra Stark Frisch 47g
Upevňující krém Neutral 47g
Upevňující krém Heřmánek 47g

Čistící tablety Compelete 32 tbl.
Čistící tablety Fresh 32 tbl.
Čistící tablety Fresh 60 tbl.

 

Upevňující krémy:

 • Pro pevnější skus zubních náhrad
 • Zvyšuje sílu skusu až o 63% (klinicky ověřeno)
 • Zvyšuje stabilitu zubní náhrady
 • Chrání dásně před mechanickým třením způsobeným zubní náhradou

Čistící tablety:

 • Působí proti usazování zubního plaku
 • Odstraňují odolné skvrny například od kávy, čaje a kouření
 • Odstraňují bakterie

UŽITEČNÉ RADY JAK SI ZVYKNOUT NA ZUBNÍ NÁHRADU

Ze začátku se snažte nosit Váš umělý chrup co nejčastěji (dle možnosti) - zvyknete si tak na Vaši novou protézu rychleji. Na začátku používání Vaší umělé náhrady dávejte přednost měkké, na drobné kousky nakrájené stravě, kterou lehce rozkousnete; dbejte na to, abyste při konzumaci jídla rovnoměrně zatížili obě strany umělého chrupu. Abyste zamezili problémům při polykání a tvorbě slin (ve vyšší míře mohou vznikat při nošení náhrady), vezměte si bonbón. Nacvičujte mluvení před zrcadlem. Čtení nahlas Vám výrazně pomůže při správné tvorbě různých hlásek. Problémy, vznikající nošením zubní náhrady, konzultujte s Vašim zubním lékařem. Nesnažte se svůj umělý chrup sami vylepšovat či opravovat.

K ČEMU POTŘEBUJEME UMĚLÝ CHRUP?
Zubní náhrada nahrazuje původní zuby, vylepšuje Váš vzhled a zabezpečuje bezproblémovost kousání a mluveni po ztrátě původních zubů. Nošení umělého chrupu slouží i jako podpěra pro svaly rtů a obličeje, zabrání tím propadnutí obličeje z nedostatku zubů a vrátí Vám harmonický tvar tváře.

Z ČEHO SE ZUBNÍ NÁHRADA VYRÁBÍ?
Surovinou pro výrobu náhrady je speciální plast často kombinovaný s kovovými prvky. Charakteristika materiálu vyžaduje, aby byl chrup udržován v mokrém prostředí, protože při vyschnutí hrozí jeho deformace. Z tohoto důvodu (pokud chrup nenosíte) jej pokaždé vložte do čistícího roztoku nebo do vody.

JAK NOŠENÍ UMĚLÉHO CHRUPU ZMĚNÍ MŮJ ŽIVOT?
V některých aspektech se Vám kvalita života zvýší, ale jsou i věci, kterým budete nyní muset věnovat větší pozornost. Nošení nové zubní náhrady může ze začátku vyvolat nepříjemné pocity, protože zvyknout si na nový chrup zpravidla vyžaduje několik týdnů. Svaly obličeje a jazyku se časem přizpůsobí tvaru umělého chrupu (umělý chrup se zpočátku může zdát poněkud volnější) a pomohou udržet chrup ve správné poloze.

Může nastat situace, že se Váš chrup pohne, když se zasmějete, zakašlete nebo pousmějete. Chrup vrátíte na jeho původní místo tím, že polknete nebo chrup opatrně sevřete. Na začátku nošení zubní náhrady se často objevuje mírná přecitlivělost, podráždění sliznice a zvýšená tvorba slin. Tyto průvodní jevy však koncem „zvykacího období" vymizí.

BUDU OPĚT POHODLNĚ JÍST I S NOVOU ZUBNÍ NÁHRADOU?
Ano, ale jíst a kousat s novou zubní náhradou se budete muset naučit.

Na začátku se snažte jíst měkkou, na drobné kousky nakrájenou stravu, dbejte na to, abyste rovnoměrně zatížili obě strany umělého chrupu. V opačném případě se může stát, že se chrup z důvodu jednostranného zatížení vychýlí a poraní dáseň. Až si na svůj nový chrup zvyknete, můžete se pozvolna vrátit k původním stravovacím návykům, i nadále však nezapomínejte na opatrnost.

Nadmíru tvrdé, velmi horké, lepkavé a drobivé potraviny mohou způsobovat problémy i nadále.

JAK DLOUHOU DOBU MOHU NOSIT UMĚLÝ CHRUP?
Při přebírání nové zubní náhrady se o tom poraďte se svým zubním lékařem! Všeobecně je doporučeno nosit umělý chrup v prvních dnech nepřetržitě (i v noci) a vyjímat jej z úst pouze při čištění. Tímto způsobem si na nový chrup zvyknete nejrychleji. Počáteční problémy, které mohou vzniknout nepřetržitým nošením zubní náhrady, může Váš zubař průběžně eliminovat.

JE NUTNÉ ZUBNÍ NÁHRADU TVAROVAT?
Ano, občas se to může stát. V ústní dutině probíhají přirozené fyziologické změny, které mohou ovlivnit přilnavost umělého chrupu. S přibývajícím věkem se čelisti, kosti zubního lůžka a dásně stáhnou a tím se může změnit vzájemná poloha čelistí. Stabilita uvolněného umělého chrupu se může obnovit pomocí tzv. „vypodložení". V případě, že Váš umělý chrup je velmi opotřebovaný bez možnosti částečné úpravy, Vám Váš zubař doporučí zhotovení nové zubní náhrady.

NASTANOU-LI NĚJAKÉ PROBLÉMY SE ZUBNÍ NÁHRADOU, MOHU JI SÁM DOMA OPRAVIT?
NE! Opravy, které byste udělali doma, mohou nejen zničit umělý chrup, ale mohou způsobit i závažné poškození zdraví! Nesnažte se zlomenou náhradu slepit doma, lepidla dostupná v maloobchodní síti nejsou vhodná, protože mohou obsahovat pro organismus škodlivé chemické látky.

JE NUTNÁ PRAVIDELNÁ KONTROLA U ZUBNÍHO LÉKAŘE?
Ano, protože zubař kromě toho, že překontroluje stav umělého chrupu, vyšetří i celou ústní dutinu. Vyšetřením sliznice dutiny ústní Váš lékař včas objeví a vyléčí různá onemocnění dutiny ústní a odhalí případnou hrozbu vzniku rakoviny.

PRAKTICKÉ RADY PRO BEZPEČNÉ POUŽÍVÁNÍ UMĚLÉHO CHRUPU

 • Předtím, než začnete jíst nebo mluvit, polkněte naprázdno, aby se Váš umělý chrup dostal do optimální polohy a byl připraven k používání.
 • Při kousání stravy používejte pokud možno obě strany umělého chrupu.
 • Pokud od začátku nejste spokojeni s doléháním umělého chrupu, případně Vám během používání přestal umělý chrup doléhat, obraťte se co nejdříve na svého zubního lékaře!
 • I v případě, že s používáním umělého chrupu nemáte žádné problémy, nechte si jej jednou až dvakrát ročně zkontrolovat u zubního lékaře.
 • Pokud umělý chrup nesedí z hlediska stability nebo skusu dokonale, můžete jej lépe upevnit pomocí fixačního krému. Fixační krém na zubní náhradu může i u velice kvalitních a dobře přiléhavých náhrad zlepšit doléhavost a sílu skusu, čímž Vám dává zubní náhrada větší komfort a pocit jistoty.

JE OPRAVDU NUTNÉ POUŽÍVAT FIXAČNÍ KRÉM NA ZUBNÍ NÁHRADY?
Předností fixačního krému je pocit jistoty a vyšší komfort, jak po stránce psychické, tak i fyzické. Používáním fixačního krému se zvyšuje stabilita a síla skusu a rovněž i ochrana sliznice před mechanickým poraněním zubní náhradou. Kromě toho krém zabraňuje pronikání zbytků jídla pod zubní náhradu. Fixační krém totiž vyplní prostor mezi dásní a umělým chrupem, navíc tento krém napomáhá i lepšímu návyku na umělý chrup. Je důležité vědět, že se fixační krém nehodí na upevňování opotřebených, špatně doléhajících zubních náhrad ani na jejich korekci!

JAK PŮSOBÍ FIXAČNÍ KRÉM BLEND-A-DENT?
Složení krému zvyšuje přirozenou schopnost přilnavosti slin. Fixační krém intenzivně zvyšuje viskozitu slin a tím stabilizuje umělý chrup.

JAK POUŽÍVAT FIXAČNÍ KRÉM BLEND-A-DENT?
Krém se nanáší na očištěnou a suchou zubní náhradu. Po jeho nanesení lze zubní náhradu obvyklým způsobem v ústní dutině. Krém nemusíte na umělém chrupu urovnávat, protože po skusu se sám rovnoměrně rozptýlí po vnitřním povrchu zubní náhrady. Po umístění Vaší zubní náhrady do úst vyčkejte několik minut než začnete jíst nebo pít. Po aplikaci můžete umělý chrup kdykoliv lehce vyndat. Případné zbytky fixačního krému odstraníte vlhkým kartáčkem na zuby.

ČÍM JE FIXAČNÍ KRÉM BLEND-A-DENT VÝJIMEČNÝ?
Klinické výzkumy dokázaly, že fixační krém na zubní náhradu Blend-a-dent značně zvyšuje sílu skusu. Na základě přístrojového klinického výzkumu, jehož se účastnilo více než čtyři tisíce uživatelů umělého chrupu, bylo zjištěno, že používání fixačního krému Blend-a-dent u více než 70 % respondentů výrazně zvýšilo sílu skusu a stabilitu umělého chrupu.

PRAKTICKÉ RADY JAK UDRŽET VÁŠ UMĚLÝ CHRUP ČISTÝ

Očištění umělého chrupu je stejně důležité jako čištění vlastních zubů. I pro uživatele s částečnou zubní náhradou je správná ústní hygiena při péči o zbývající zuby velice důležitá. Správná ústní hygiena prodlužuje životnost umělého chrupu a zpříjemňuje jeho každodenní používání. Alespoň jednou denně odstraňte vlhkým zubním kartáčkem z Vašeho umělého chrupu vytvořený povlak a zbytky jídla. Čistící tabletu používejte každý den - tím zaručíte správnou hygienu Vašeho umělého chrupu. Díky čistící tabletě také odstraníte zabarvení Vaší zubní náhrady (např. skvrny od kávy a čaje, zbarvení způsobené kouřením apod.). Po použití čistící tablety a před vložením Vašeho umělého chrupu do úst je nutné jej dokonale opláchnout pod proudem vody. Aby se chrup při čistění nepoškodil nebo nezlomil (při případném vyklouznuto, je vhodné jej čistit nad měkkou podložkou nebo nad umyvadlem naplněným vodou.

PROČ EXISTUJE ROZDÍL MEZI ČISTĚNÍM UMĚLÉHO CHRUPU A ČISTĚNÍM VLASTNÍCH ZUBŮ?
Zejména proto, že vlastní zuby a umělý chrup se odlišují materiálovým složením. Umělý chrup vyžaduje zvláštní ošetřování a zvýšenou péči. Tak jako vlastní zuby, i zubní náhradu je zapotřebí denně čistit od usazeného povlaku a zbytků jídla, ovšem z důvodu odlišného materiálu a jeho fyziologických vlastností je důkladné odstranění povlaku na umělém chrupu těžší.

PROČ JE DŮLEŽITÁ ČISTOTA UMĚLÉHO CHRUPU?
Čistota umělého chrupu ovlivňuje i zdraví ústní dutiny.

 1. V případě používání částečné zubní náhrady je třeba věnovat zvláštní pozornost zachování celistvosti vlastních zubů, protože v prostoru napojení umělého chrupu na původní zuby dochází ke zvýšenému hromadění povlaku.
 2. Také v případě používání úplné zubní náhrady je třeba dbát na čistotu dásní a sliznice v ústech. Proto se před umístěním zubní náhrady do úst doporučuje pročistit dásně, jazyk a patro měkkým kartáčkem na zuby, který kromě odstranění povlaku současně zvyšuje překrvení sliznice.

JE ČIŠTĚNÍ UMĚLÉHO CHRUPU ZUBNÍ PASTOU POSTAČUJÍCÍ?
Ne, protože po čištění umělého chrupu obvyklým způsobem nebude chrup dokonale hygienicky čistý. Prvořadým cílem při používání zubní pasty je prevence zubního kazu a jiných, pro vlastní zuby typických problémů (např. zánět a krvácení dásní).

JAK SI MÁM ČISTIT UMĚLÝ CHRUP?
Nejprve opatrně mechanicky odstraňte nečistoty z umělého chrupu a pak použijte tabletu na čištění zubní náhrady. Při čištění nejdříve důkladně opláchněte umělý chrup a pak jemně očistěte vlhkým kartáčkem na zuby celý povrch, včetně styčných míst. Při čištění nezapomeňte i na prohlubeniny a také na místa mezi zuby, kde se povlak shromažďuje ve vyšší míře. Poté použijte čistící tabletu, která beze zbytku odstraní i silnější nečistoty z umělého chrupu, zbaví Vás nejen možných zdrojů zánětů, způsobených baktériemi, ale i nepříjemného dechu.

JAK ČASTO MÁM POUŽÍVAT ČISTÍCÍ TABLETU?
Tabletu na čištění umělého chrupu používejte každý den. Pravidelné, pečlivé a odborné čištění umělého chrupu zpříjemňuje jeho používání a prodlužuje také jeho životnost.

JAK ČISTÍ TABLETA BLEND-A-DENT ULTRA?
Tableta Blend-a-dent Ultra čistí umělý chrup ve dvou fázích.

 1. V první fázi odstraní silné nečistoty po celodenním používání (např. skvrny od kávy a čaje, zbarvení způsobené kouřením apod.).
 2. Ve druhé fázi ničí mikroorganismy (bakterie a plísně), které zapříčiňují zánět a nepříjemný dech, takže budete mít umělý chrup po vyčištění tabletou opět hygienicky čistý.

ČÍM JE ČISTÍCÍ TABLETA BLEND-A-DENT ULTRA VÝJIMEČNÁ?
Tableta Blend-a-dent Ultra je schopna vytvořit na zubní náhradě speciální ochrannou vrstvu, která zabraňuje ukládání povlaku. Tato ochranná vrstva se tvoří na umělém chrupu v průběhu čistícího procesu a je schopna snížit ukládání povlaku až o 70 %. Tím, že tato ochranná vrstva pomáhá zabránit ukládání povlaku na umělém chrupu, chrání čistící tableta Váš umělý chrup také před vytvářením zubního kamene. Pro dosažení optimálního účinku se doporučuje používat tabletu každý den.

NÁVOD K POUŽITÍ

Používání upevňovacího krému Blend-a-dent Extra Stark významně vylepšuje uživatelům zubní náhrady její umístění v ústech po celý den. Vaše zubní náhrada díky tomuto prostředku drží silně a bezpečně. Varianta Extra Frisch s mentolovou příchutí navíc kromě těchto vlastností dodává i příjemnou svěží chuť.

Použití:

 1. Na vyčištěnou a suchou náhradu naneste dle obrázku upevňovací krém Blend-a-dent. Dbejte nato, aby krém nepřesahoval přes okraje umělého chrupu.
 2. Po nanesení krému si nasaďte zubní náhradu a na několik vteřin ji silně přitlačte.
 3. Vyčkejte několik minut, než začnete jíst nebo pít.

Důležité upozornění:
Pokud se při použití upevňovacího krému objeví nečekaná reakce nebo alergie, okamžitě přestaňte přípravek používat a vyhledejte svého zubního lékaře!

BLEND-A-DENT ČISTÍCÍ TABLETY „2-PHASEN ULTRA"
Čistící tablety Blend-a-dent Ultra k čištění umělého chrupu účinně odstraňují každodenní zabarvení Vaší zubní náhrady (např. skvrny od čaje), hojí zánět dásně a ničí 99 % bakterií působících nepříjemný dech.

Použití:

 1. Do prázdné sklenice dejte nejprve čistící tabletu a poté vložte Váš umělý chrup.
 2. Napusťte do sklenice tolik teplé vody, aby se chrup zcela ponořil.
 3. Abyste dosáhli maximálního efektu, ponechejte zubní náhradu v roztoku min. 15 minut (nebo i přes noc). Před opětovným nasazením zubní náhrady ji důkladně propláchněte pod tekoucí vodou.

Důležité upozornění:
Čistící tabletu si nedávejte do úst! Uchovávejte mimo dosah dětí!

UŽITEČNÉ RADY JAK SI ZVYKNOUT NA ZUBNÍ NÁHRADU

 • Ze začátku se snažte nosit Váš umělý chrup co nejčastěji (dle možnosti") - zvyknete si tak na Vaši novou protézu rychleji.
 • Na začátku používání Vaší umělé náhrady dávejte přednost měkké, na drobné kousky nakrájené stravě, kterou lehce rozkousnete; dbejte na to, abyste při konzumaci jídla rovnoměrně zatížili obě strany umělého chrupu.
 • Abyste zamezili problémům při polykání a tvorbě slin (ve vyšší míře mohou vznikat při nošení náhrady), vezměte si bonbón.
 • Nacvičujte mluvení před zrcadlem. Čtení nahlas Vám výrazně pomůže při správné tvorbě různých hlásek.
 • Problémy, vznikající nošením zubní náhrady, konzultujte s Vašim zubním lékařem.
 • Nesnažte se svůj umělý chrup sami vylepšovat či opravovat.

K ČEMU POTŘEBUJEME UMĚLÝ CHRUP?
Zubní náhrada nahrazuje původní zuby, vylepšuje Váš vzhled a zabezpečuje bezproblémovost kousání a mluveni po ztrátě původních zubů. Nošení umělého chrupu slouží i jako podpěra pro svaly rtů a obličeje, zabrání tím propadnutí obličeje z nedostatku zubů a vrátí Vám harmonický tvar tváře.

Z ČEHO SE ZUBNÍ NÁHRADA VYRÁBÍ?
Surovinou pro výrobu náhrady je speciální plast často kombinovaný s kovovými prvky. Charakteristika materiálu vyžaduje, aby byl chrup udržován v mokrém prostředí, protože při vyschnutí hrozí jeho deformace. Z tohoto důvodu (pokud chrup nenosíte) jej pokaždé vložte do čistícího roztoku nebo do vody.

JAK NOŠENÍ UMĚLÉHO CHRUPU ZMĚNÍ MŮJ ŽIVOT?
V některých aspektech se Vám kvalita života zvýší, ale jsou i věci, kterým budete nyní muset věnovat větší pozornost. Nošení nové zubní náhrady může ze začátku vyvolat nepříjemné pocity, protože zvykání si na nový chrup zpravidla vyžaduje několik týdnů. Svaly obličeje a jazyku se časem přizpůsobí tvaru umělého chrupu (umělý chrup se zpočátku může zdát poněkud volnější) a pomohou udržet chrup ve správné poloze.
Může nastat situace, že se Váš chrup pohne, když se zasmějete, zakašlete nebo pousmějete. Chrup vrátíte na jeho původní místo tím, že polknete nebo chrup opatrně sevřete. Na začátku nošení zubní náhrady se často objevuje mírná přecitlivělost, podráždění sliznice a zvýšená tvorba slin. Tyto průvodní jevy však koncem „zvykacího období" vymizí.

BUDU OPĚT POHODLNĚ JÍST I S NOVOU ZUBNÍ NÁHRADOU?
Ano, ale jíst a kousal s novou zubní náhradou se budete muset naučit. Na začátku se snažte jíst měkkou, na drobné kousky nakrájenou stravu, dbejte na to, abyste rovnoměrně zatížili obě strany umělého chrupu. V opačném případě se může stát, že se chrup z důvodu jednostranného zatížení vychýlí a poraní dáseň. Až si na svůj nový chrup zvyknete, můžete se pozvolna vrátit k původním stravovacím návykům, i nadále však nezapomínejte na opatrnost.

Nadmíru tvrdé, velmi horké, lepkavé a drobivé potraviny mohou způsobovat problémy i nadále.

JAK DLOUHOU DOBU MOHU NOSIT UMĚLÝ CHRUP?
Při přebírání nové zubní náhrady se o tom poraďte se svým zubním lékařem! Všeobecně je doporučeno nosit umělý chrup v prvních dnech nepřetržitě (i v noci) a vyjímat jej z úst pouze při čištění. Tímto způsobem si na nový chrup zvyknete nejrychleji. Počáteční problémy, které mohou vzniknout nepřetržitým nošením zubní náhrady, může Váš zubař průběžně eliminovat.

JE NUTNÉ ZUBNÍ NÁHRADU TVAROVAT?
Ano, občas se to může štít V ústní dutíně probíhá}! přirozené fyziologické změny, které mohou ovlivnit přilnavost umělého chrupu. S přibývajícím věkem se čelisti, kosti zubního lůžka a dásně stáhnou a tím se může změnit vzájemná poloha čelistí. Stabilita uvolněného umělého chrupu se může obnovit pomocí tzv. „vypodložení".

V případě, že Váš umělý chrup je velmi opotřebovaný bez možnosti částečné úpravy, Vám Váš zubař doporučí zhotovení nové zubní náhrady.

NASTANOU-LI NĚJAKÉ PROBLÉMY SE ZUBNÍ NÁHRADOU, MOHU JI SÁM DOMA OPRAVIT?
NE! Opravy, které byste udělali doma, molům nejen zničil umělý chrup, ale mohou způsobit i závažné poškození zdraví! Nesnažte se zlomenou náhradu slepit doma, lepidla dostupná v maloobchodní síti nejsou vhodná, protože mohou obsahovat pro organismus škodlivé chemické látky.

JE NUTNÁ PRAVIDELNÁ KONTROLA U ZUBNÍHO LÉKAŘE?
Ano, protože zubař kromě toho, že překontroluje stav umělého chrupu, vyšetří i celou ústní dutinu. Vyšetřením sliznice dutiny ústní Váš lékař včas objeví a vyléčí různá onemocnění dutiny ústní a odhalí případnou hrozbu vzniku rakoviny.

PRAKTICKÉ RADY PRO BEZPEČNÉ POUŽÍVÁNÍ UMĚLÉHO CHRUPU

 • Předtím, než začnete jíst nebo mluvit, polkněte naprázdno, aby se váš umělý chrup dostal do optimální polohy a byl připraven k používání.
 • Při kousání stravy používejte pokud možno obě strany umělého chrupu.
 • Pokud od začátku nejste spokojeni s doléháním umělého chrupu, případně Vám během používání přestal umělý chrup doléhat, obraťte se co nejdříve na svého zubního lékaře!
 • I v případě, že s používáním umělého chrupu nemáte žádné problémy, nechtě si jej jednou až dvakrát ročně zkontrolovat u zubního lékaře.
 • Pokud umělý chrup nesedí z hlediska stability nebo skusu dokonale, můžete jej lépe upevnit pomocí fixačního krému. Fixační krém na zubní náhradu může i u velice kvalitních a dobře přiléhavých náhrad zlepšit doléhavost a sílu skusu, čímž Vám dává zubní náhrada větší komfort a pocit jistoty.

JE OPRAVDU NUTNÉ POUŽÍVAT FIXAČNÍ KRÉM NA ZUBNÍ NÁHRADY?
Předností fixačního krému je pocit jistoty a vyšší komfort, jak po stránce psychické, tak i fyzické. Používáním fixačního krému se zvyšuje stabilita a síla skusu a rovněž i ochrana sliznice před mechanickým poraněním zubní náhradou.

 

 

Kromě toho krém zabraňuje pronikání zbytků jídla pod zubní náhradu. Fixační krém totiž vyplní prostor mezi dásní a umělým chrupem, navíc tento krém napomáhá i lepšímu návyku na umělý chrup. Je důležité vědět, že se fixační krém nehodí na upevňování opotřebených, špatně doléhajících zubních náhrad ani na jejich korekci!

JAK PŮSOBÍ FIXAČNÍ KRÉM BLEND-A-DENT?

 • Složení krému zvyšuje přirozenou schopnost přilnavosti slin.
 • Fixační krém intenzivně zvyšuje viskozitu slin a tím stabilizuje umělý chrup.

JAK POUŽÍVAT FIXAČNÍ KRÉM BLEND-A-DENT?

 • Krém se nanáší na očištěnou a suchou zubní náhradu. Po jeho nanesení lze zubní náhradu obvyklým způsobem v ústní dutině.
 • Krém nemusíte na umělém chrupu urovnávat, protože po skusu se sám rovnoměrně rozptýlí po vnitřním povrchu zubní náhrady. Po umístění Vaší zubní náhrady do úst vyčkejte několik minut než začnete jíst nebo pít. Po aplikaci můžete umělý chrup kdykoliv lehce vyndat. Případné zbytky fixačního krému odstraníte vlhkým kartáčkem na zuby.

ČÍM JE FIXAČNÍ KRÉM BLEND-A-DENT VÝJIMEČNÝ?
Klinické výzkumy dokázaly, že fixační krém na zubní náhradu Blend-a-dent značně zvyšuje sílu skusu. Na základě přístrojového klinického výzkumu, jehož se účastnilo více než čtyři tisíce uživatelů umělého chrupu, bylo zjištěno, že používání fixačního krému Blend-a-dent u více než 70 % respondentůvýrazně zvýšilo sílu skusu a stabilitu umělého chrupu.


PRAKTICKÉ RADY JAK UDRŽET VÁŠ UMĚLÝ CHRUP ČISTÝ

 • Očištění umělého chrupu je stejně důležité jako čištění vlastních zubů.
 • I pro uživatele s částečnou zubní náhradou je správná ústní hygiena při péči o zbývající zuby velice důležitá.
 • Správná ústní hygiena prodlužuje životnost umělého chrupu a zpříjemňuje jeho každodenní používání.
 • Alespoň jednou denně odstraňte vlhkým zubním kartáčkem z Vašeho umělého chrupu vytvořený povlak a zbytky jídla.
 • Čistící tabletu používejte každý den - tím zaručíte správnou hygienu Vašeho umělého chrupu. Díky čistící tabletě také odstraníte zabarvení Vaší zubní náhrady (např. skvrny od kávy a čaje, zbarvení způsobené kouřením apod.).
 • Po použití čistící tablety a před vložením Vašeho umělého chrupu do úst je nutné jej dokonale opláchnout pod proudem vody.
 • Aby se chrup při čistění nepoškodil nebo nezlomil (při případném vyklouznuto, je vhodné jej čistit nad měkkou podložkou nebo nad umyvadlem naplněným vodou.

PROČ EXISTUJE ROZDÍL MEZI ČISTĚNÍM UMĚLÉHO CHRUPU A ČISTĚNÍM VLASTNÍCH ZUBŮ?
Zejména proto, že vlastní zuby a umělý chrup se odlišují materiálovým složením.

Umělý chrup vyžaduje zvláštní ošetřování a zvýšenou péči. Tak jako vlastní zuby, i zubní náhradu je zapotřebí denně čistit od usazeného povlaku a zbytků jídla, ovšem z důvodu odlišného materiálu a jeho fyziologických vlastností je důkladné odstranění povlaku na umělém chrupu těžší.

PROČ JE DŮLEŽITÁ ČISTOTA UMĚLÉHO CHRUPU?
Čistota umělého chrupu ovlivňuje i zdraví ústní dutiny.

 1. V případě používání částečné zubní náhrady je třeba věnovat zvláštní pozornost zachování celistvosti vlastních zubů, protože v prostoru napojení umělého chrupu na původní zuby dochází ke zvýšenému hromadění povlaku.
 2. Také v případě používání úplné zubní náhrady je třeba dbát na čistotu dásní a sliznice v ústech. Proto se před umístěním zubní náhrady do úst doporučuje pročistit dásně, jazyk a patro měkkým kartáčkem na zuby, který kromě odstranění povlaku současně zvyšuje překrvení sliznice.

JE ČIŠTĚNÍ UMĚLÉHO CHRUPU ZUBNÍ PASTOU POSTAČUJÍCÍ?
Ne, protože po čištění umělého chrupu obvyklým způsobem nebude chrup dokonale hygienicky čistý. Prvořadým cílem při používání zubní pasty je prevence zubního kazu a jiných, pro vlastní zuby typických problémů (např. zánět a krvácení dásní).

JAK SI MÁM ČISTIT UMĚLÝ CHRUP?

 • Nejprve opatrně mechanicky odstraňte nečistoty z umělého chrupu a pak použijte tabletu na čištění zubní náhrady.
 • Při čištění nejdříve důkladně opláchněte umělý chrup a pak jemně očistěte vlhkým kartáčkem na zuby celý povrch, včetně styčných míst.
 • Při čištění nezapomeňte i na prohlubeniny a také na místa mezi zuby, kde se povlak shromažďuje ve vyšší míře.
 • Poté použijte čistící tabletu, která beze zbytku odstraní i silnější nečistoty z umělého chrupu, zbaví Vás nejen možných zdrojů zánětů, způsobených baktériemi, ale i nepříjemného dechu.

JAK ČASTO MÁM POUŽÍVAT ČISTÍCÍ TABLETU?
Tabletu na čištění umělého chrupu používejte každý den. Pravidelné, pečlivé a odborné čištění umělého chrupu zpříjemňuje jeho používání a prodlužuje také jeho životnost.

JAK ČISTÍ TABLETA BLEND-A-DENT ULTRA?
Tableta Blend-a-denf Ultra čistí umělý chrup ve dvou fázích.

 1. V první fázi odstraní silné nečistoty po celodenním používání (např. skvrny od kávy a čaje, zbarvení způsobené kouřením apod.).
 2. Ve druhé fázi ničí mikroorganismy (bakterie a plísně), které zapříčiňují zánět a nepříjemný dech, takže budete mít umělý chrup po vyčištění tabletou opět hygienicky čistý.

 

ČÍM JE ČISTÍCÍ TABLETA BLEND-A-DENT ULTRA VÝJIMEČNÁ?
Tableta Blend-a-dent Ultra je schopna vytvořit na zubní náhradě speciální ochrannou vrstvu, která zabraňuje ukládání povlaku. Tato ochranná vrstva se tvoří na umělém chrupu v průběhu čistícího procesu a je schopna snížit ukládání povlaku až o 70 %. Tím, že tato ochranná vrstva pomáhá zabránit ukládání povlaku na umělém chrupu, chrání čistící tableta Váš umělý chrup také před vytvářením zubního kamene. Pro dosažení optimálního účinku se doporučuje používat tabletu každý den.

NÁVOD K POUŽITÍ

Používání upevňovacího krému Blend-a-dent Extra Stark významně vylepšuje uživatelům zubní náhrady její umístění v ústech po celý den. Vaše zubní náhrada díky tomuto prostředku drží silně a bezpečně. Varianta Extra Frisch s mentolovou příchutí navíc kromě těchto vlastností dodává i příjemnou svěží chuť.

Popis:

 
1.  Na vyčištěnou a suchou náhradu naneste dle obrázku upevňovací krém Blend-a-dent. Dbejte nato, aby krém nepřesahoval přes okraje umělého chrupu.
2. Po nanesení krému si nasadte zubní náhradu a na několik vteřin ji silně přitlačte.
3. Vyčkejte několik minut, než začnete jíst nebo pít.

 

Důležité upozornění:
Pokud se při použití upevňovacího krému objeví nečekaná reakce nebo alergie, okamžitě přestaňte přípravek používat a vyhledejte svého zubního lékaře!

BLEND-A-DENT ČISTÍCÍ TABLETY „2-PHASEN ULTRA"
Čistící tablety Blend-a-dent Ultra k čištění umělého chrupu účinně odstraňují každodenní zabarvení Vaší zubní náhrady (např. skvrny od čaje), hojí zánět dásně a ničí 99 % bakterií působících nepříjemný dech.

Použití:

 • Do prázdné sklenice dejte nejprve čistící tabletu a poté vložte Váš umělý chrup.
 • Napusťte do sklenice tolik teplé vody, aby se chrup zcela ponořil.
 • byste dosáhli maximálního efektu, ponechejte zubní náhradu v roztoku min. 15 minut (nebo i přes noc). Před opětovným nasazením zubní náhrady ji důkladně propláchněte pod tekoucí vodou.

Důležité upozornění:
Čistící tabletu si nedávejte do úst! Uchovávejte mimo dosah dětí!

Kontaktní informace

Jana Hrozková

+420 724 335 462
jana.hrozkova@gbc-prague.cz


Praha a severní Čechy

OTC Hrozkova

 

 

Mgr. Daniel Sivák

+420 724 335 463
daniel.sivak@gbc-prague.cz

 

Praha a západní Čechy

OTC Sivak

 

 

Martina Solničková, DiS.

+420 724 335 461
martina.solnickova@gbc-prague.cz
 

 

jižní Čechy a Morava

OTC Solnickova

 

 

Mgr. Jindřich Korner

+420 606 036 978
jindrich.korner@gbc-prague.cz

 

východní Čechy a Vysočina

OTC Korner

 
Glynn Brothers Chemicals Prague, spol. s r.o. | Zásady ochrany osobních údajů | Informace o cookies | vyrobilo SMWORKS
back to top